Noark 100055 MCB Ex9BN 3P B25 AC Miniature Circuit Breaker
Product discontinued
Stock levels are available after logging in
SKU
1848
Noark 100055 MCB Ex9BN 3P B25 AC Miniature Circuit Breaker is available to buy in increments of 1
Technical Data:
- Number of protected poles 3
- Nominal rated current 25
- Suitable for flush-mounted installation YES
- Pollution degree 2
- Built-in depth 74
- Release characteristic B
- Rated short-circuit breaking capacity Icu IEC 60947-2 at 230 V 10
- Concurrently switching N-neutral NO
- Width in number of modular spacings 3
- Nominal rated voltage 400
- Frequency
- Current limiting class 3
- Degree of protection (IP) IP20
- Voltage type AC
- Additional equipment possible YES
- Number of poles (total) 3
- Rated short-circuit breaking capacity Icn EN 60898 at 230 V 6
- Over voltage category 3
| EAN | 8592765000569 |
|---|---|
| Manufacturer | Noark Electric |
| Weight | 0.344000 |
| Warranty | 2 |
| Voltage | AC |
| Number of Phase | 3-phase |
| Width In Number Of Modular Spacings | 3.00 |
| IP Code | IP20 |
| Nominal Voltage | 400.00 V |
| Width | 5.50 cm |
| Height | 7.50 cm |
| Length/Depth | 9.00 cm |
Write Your Own Review
More from Noark Electric







