Budmat FWD1 HDM 2x4 Vertical Ground Structure 25 deg.
Product discontinued
Stock levels are available after logging in
SKU
2666
Budmat FWD1 HDM 2x4 Vertical Ground Structure 25 deg. is available to buy in increments of 1
Two-support driven structure, vertical, 25 degrees, FWD2 HDM 2x4 - 8 modules - Budmat
Specification:
Specification:
- Layout: vertical
- Structure: double-supported driven into the ground
- Module size: 2008-2205x996-1054x35
- Module type: monofacial
- Wind zone: 1
- Snow zone: 1,2,3
- Foundation: up to 300 mnpn
- Slope angles: 25°
- Number of modules: 8
- Model: FWD2 HDM 2x4
- Delivery by truck without HDS and without forklift (tractor + semi-trailer) on a paved road for vehicles up to 40t.
- Side unloading with forklift on buyer's side.
- If the required access or unloading does not take place, the goods will be returned to the warehouse and the buyer will be charged for the unfulfilled delivery.
| EAN | 5901323059810 |
|---|---|
| Manufacturer | Budmat |
| Weight | 170.000000 |
| Warranty | 10 |
| Colour | Silver |
| Orientation | Vertical |
| Module Size Range | 2008-2205 x 996-1054 x 35 |
| Width | 60.00 cm |
| Height | 458.00 cm |
| Length/Depth | 30.00 cm |
Write Your Own Review
More from Budmat







