Budmat FWD2 HMM 2x5 Vertical Ground Structure 30 deg.
Product discontinued
Stock levels are available after logging in
SKU
2657
Budmat FWD2 HMM 2x5 Vertical Ground Structure 30 deg. is available to buy in increments of 1
Two-support structure driven into the ground, vertical, 30 degrees, FWD2 HMM 2x5 - 10 modules - Budmat
Specification:
Specification:
- Layout: vertical
- Structure: double-supported driven into the ground
- Module size: 1640-1776x990-1054x35
- Module type: monofacial
- Wind zone: 1
- Snow zone: 1,2,3
- Foundation: up to 300 mnpn
- Slope angles: 30
- Number of modules: 10
- Model: FWD2 HMM 2x5
- Delivery by truck without HDS and without forklift (tractor + semi-trailer) on a paved road for vehicles up to 40t.
- Side unloading with forklift on buyer's side.
- If the required access or unloading does not take place, the goods will be returned to the warehouse and the buyer will be charged for the unfulfilled delivery.
| EAN | 5901323059995 |
|---|---|
| Manufacturer | Budmat |
| Weight | 215.000000 |
| Warranty | 10 |
| Colour | Silver |
| Orientation | Vertical |
| Module Size Range | 1640-1776 x 990-1054 x 35 |
| Width | 60.00 cm |
| Height | 343.00 cm |
| Length/Depth | 30.00 cm |
Write Your Own Review
More from Budmat







