M8 Chamfered Square Nut DIN 557 A2
4610 pcs
Stock levels are available after logging in
SKU
1789
M8 Chamfered Square Nut DIN 557 A2 is available to buy in increments of 1
Square nut m8 in DIN 557 stainless steel
Stainless steel standards
Stainless steel standards
- DIN1.4301
- PN OH18N9
- ISO A2
- AISI 304
- DIN 557
- PN 82151
- d - 8 mm
- s - 13 mm
- m - 6.5 mm
| EAN | 4127989491622 |
|---|---|
| Manufacturer | Onetric |
| Weight | 0.006000 |
| Warranty | 2 |
| PV Mounting System | Pitched Roof - Tiled roof, Pitched Roof - Corrugated sheet metal, Pitched Roof - Standing seam, Pitched Roof - Trapezoidal sheet metal, Flat Roof - Invasive, Flat Roof - Balast, Flat Roof - Heat Welded |
| Colour | Silver |
| Width | 1.80 cm |
| Height | 0.60 cm |
| Length/Depth | 1.80 cm |
Write Your Own Review
More from Onetric







