Ivensis IWL550 Folding Bracket With Mounting Beam 550mm
Product discontinued
Stock levels are available after logging in
SKU
2911
Ivensis IWL550 Folding Bracket With Mounting Beam 550mm is available to buy in increments of 1
Specification
- Model IWL550
- Beam Length (mm) 795
- Arm Height (mm) 450
- Arm Length (mm) 550
- Capacity (BTU) 12000-24000
- Material Powder-coated steel
- Color RAL 9002 beige
- Mounting Accessories Included Yes
| EAN | 5905567604805 |
|---|---|
| Manufacturer | IVENSIS |
| Weight | 7.500000 |
| Warranty | 2 |
| Width | 8.00 cm |
| Height | 7.00 cm |
| Length/Depth | 81.00 cm |
| Colour | White |
Write Your Own Review
More from IVENSIS







